Липсващи линейни товари при изчертаване

Софтуер за цялостно проектиране на строителни конструкции.

Липсващи линейни товари при изчертаване

Мнениеот Archo » 01 Юни 2015, 11:41

Здравейте колеги ,
случвало ли ви се е при изчертаване на линейни товари в едно и също място , но в различни товарни състояния да ви се губи единият от двата товара ? При мен се получи такъв артефакт , който не знам как да си обесня . В едно поле два линейно изчертани товара на едно и също място - при генериране на мрежата от крайни елементи програмата пищи че има "Дублирани нулеви елементи. Да покажа ли списък ? " Натискайки "ДА" се маркират двата линейни товара които съм изчертал . Ако реша да не покажа списъка генерирам мрежа на плочата , но единият от двата линейно изчертани товара изчезва . Ясно ми е че мога да сложа товарите с фиктивни греди в плочата , но нали за това е функцията чертай товари .
Archo

Re: Липсващи линейни товари при изчертаване

Мнениеот de7o » 01 Юни 2015, 22:12

Пробвах го това при мен няма такъв проблем. Явно нещо си натиснал в бързината. Но забелязах друго странно. Примерно линейното ми натоварване е от зидове. След като съм го задал и кликна върху възела на колоната ми показва, че от товарно състояние "Зидове 25 см" имам някаква Fz сила върху колоната. След като изтрия натоварването и кликна пак на възела на колоната ми показва, че от товарно състояние "Зидове 25 см" имам Fz сила - отрицателна. Не мога да си обясня защо.
Прикачени файлове
Vuzel.png
Vuzel.png (53.72 KiB) Прегледано 1068 пъти
de7o

Re: Липсващи линейни товари при изчертаване

Мнениеот Archo » 02 Юни 2015, 08:25

Оправих се с помоща на колега .Чертаеш само един линеен товар - напр. за постоянни. После го маркираш, отиваш на натоварване-временно и отбелязваш обекти. Само така успяхме да избегнем чертането на втори линеен товар и избягването на повтарящи нулеви елементи .
Archo

Назад към PSCAD